GENCFAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GENCFAN

gncfn hortlayabilen site............

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ibret Alinacak Bir Hayati Var Zeynep'in

YazarMesaj
Görkem
Admin
Admin
Görkem

Ibret Alinacak Bir Hayati Var Zeynep'in Empty
MesajKonu: Ibret Alinacak Bir Hayati Var Zeynep'in   Ibret Alinacak Bir Hayati Var Zeynep'in EmptyCuma Nis. 25 2008, 14:54

Diyarbakır'da cam kemik hastası olan 22 yaşındaki Zeynep Güneri, “Cam Kız İyileşecek” adlı dergi çıkarıp satarak ameliyat oldu.

Doğuştan cam kemik hastası (Osteogenesis imperfecta) olan ve hastalığı nedeniyle vücudunda fiziksel gelişim bozukluğu oluşan, dokununca kemikleri kırılan Güneri, 12 yaşından itibaren tek elini kullanarak resim yaptığını söyledi.

Yaptığı resimlerle 2 kişisel sergi açtığını, hiç okula gitmediğini ve kardeşinden okuma yazma öğrendiğini anlatan Güneri, “Aileme yük olmadan tedavi masraflarımı karşılayabilmek için dergi çıkardım. Bin adet derginin 300'ünü satarak sol kolumdan yapılacak ameliyatın gelirini elde ettim” dedi.

Derginin geliriyle ailesine yük olmadan tedavisini ve eğitimini tamamlamak istediğini ifade eden Güneri şöyle dedi:

“Cam Kız İyileşecek' dergisini Vali Yardımcısı Ahmet Aydın'ın aldığı diz üstü bilgisayarla 6 ayda hazırladım. Derginin hem sahibi hem de yazarıyım. İçinde hayatımda yaşadığım dönüm noktaları yaşam hikayeleri bana destek verenlerin yazıları ve başka engellilerin hayatına ilişkin bölümler bulunuyor. Basılan bin derginin 300'ünün satışını kişisel çabalarımla yaptım. Elde ettiğim geliri daha rahat bilgisayar kullanabilmek ve resim yapabilmek için sol kolumun ameliyat masrafı için kullanıyorum. Engellilerin istenildiği taktirde neler başarabileceğini göstermek ve engellilerin sesi olmak için bu dergiyi hazırlamaya ve tedavimi yaptırmaya devam edeceğim.”

Güneri, rahat oturabilmek ve ağrılarından kurtulabilmek için doktorunun önerisiyle daha önce bacaklarının diz altından kesildiğini, ancak tedavisinin henüz bitmediğini belirtti.

Daha iyi bilgisayar kullanabilmek, resim yapabilmek ve akülü arabasını daha rahat kullanabilmek için sol kolundan ameliyat olan Güneri, sağ kolu ve eklemlerinden de ameliyat olacağını kaydetti.

En büyük arzusunun bir resim atölyesi açmak ve lise eğitimini tamamlayarak üniversitede resim eğitimi almak olduğunu ifade eden Güneri, “Bir gün iyileşeceğim ve bunu herkes görecek. İnsanların bana ve benim gibi herkese duyarlılık göstererek destek olmasını bekliyorum. Her şeyi başaracaklarına ve imkansız diye bir şeyin olmadığına inanmalılar. Benim mücadelem bunun en güzel örneği” şeklinde konuştu. / hurriyet
Bence ders ve ibret alınması gereken bir hayat

Ibret Alinacak Bir Hayati Var Zeynep'in
1 sayfadaki 1 sayfası