GENCFAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GENCFAN

gncfn hortlayabilen site............

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bilgisayardan anlamayanlar.......

2 posters
YazarMesaj
emre
Admin
Admin
emre

Bilgisayardan anlamayanlar....... Empty
MesajKonu: Bilgisayardan anlamayanlar.......   Bilgisayardan anlamayanlar....... EmptyC.tesi Nis. 19 2008, 00:53

Compaq "Press any key" komutunu "Press return key" şekline dönüştürmeyi düşünüyor. Neden? "Any" tuşu
nerede sorusuna cevap vermekten baygınlık gelmiş.
Bir müşteri, üzerinde "toz koruyucu" olduğunda fareyi kullanmakta güçlük çektiğinden dert yanmış.
Toz koruyucu dediğinin farenin plastik paketi olduğu ortaya çıkmış.

Disklerinin hatalı olduğunu savunan müşteriye "diskleri satıcıya yollayın" denmiş. Satıcının eline
geçen mektuptan disklerin fotokopileri çıkmış.
Dell şirketinin bir müşterisi bilgisayarının faks çekememesinden şikayet etmiş. 40 dakikalık bir
telefon görüşmesi sonucunda adamın kağıdı monitöre dayayıp "Gönder" tuşuna bastığı ortaya çıkmış.

Bir IBM müşterisi dökümanı yazıcıya aktaramadığından şikayet etmiş. "Bilgisayar yazıcıyı görüyor
mu?" sorusuna karşılık "Ekranı yazıcıya doğru çevirdim ama hala görmüyor" cevabını vermiş.

Yeni aldığım bilgisayar çalışmıyor diye Dell firmasını arayan kadın sürekli "Ayak pedalına basıyorum
basıyorum makinadan hiç ses gelmiyor" demiş. Ayak pedalı dediğinin fare oldugu ortaya çıkmış.
Novell Netware'in ünlü hikayesi:
NetWare: Buyrun SysOp.
Adam: Bilgisayarın kahve taşıyıcısı kırıldı. Garanti kapsamındayım, ne yapmam lazım ?
Netware : Kahve taşıyıcı mı ?
Adam: Evet bilgisayarın önündeki !
Netware: Pardon anlamakta güçlük şekiyorum. Bu kahve taşıyıcıyı nereden aldınız? Promosyon falan mı
? Üzerinde bir marka var mı ?
Adam: Bilgisayarla birlikte geldi. Promosyon olup olmadığını bilmiyorum. Üzerinde 4X yazıyor.
Bir IBM müşterisi : " İlk disketi sürdüm. İkincisini sürerken çok zorlandım. Üçüncüsü asla içeri girmiyor...
https://gncfn.yetkin-forum.com
begüm

begüm

MesajKonu: Geri: Bilgisayardan anlamayanlar.......   Bilgisayardan anlamayanlar....... EmptyC.tesi Nis. 19 2008, 19:53

zekice ama naparsın herkes 3 yaşında başlamıo pc ye Very Happy
emre
Admin
Admin
emre

MesajKonu: Geri: Bilgisayardan anlamayanlar.......   Bilgisayardan anlamayanlar....... EmptyC.tesi Nis. 19 2008, 19:54

bu kdarıda fazlaa ama
https://gncfn.yetkin-forum.com

Bilgisayardan anlamayanlar.......
1 sayfadaki 1 sayfası