GENCFAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GENCFAN

gncfn hortlayabilen site............

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Deivid: Başarı için transfer gerekli

YazarMesaj
Görkem
Admin
Admin
Görkem

Deivid: Başarı için transfer gerekli Empty
MesajKonu: Deivid: Başarı için transfer gerekli   Deivid: Başarı için transfer gerekli EmptyC.tesi Nis. 12 2008, 10:58

Deivid: Başarı için transfer gerekli 19971

Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncusu Deivid, Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmaları için 4-5 oyuncu daha transfer etmeleri gerektiğini söyledi.

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynamasında önemli rol oynayan Deivid de Souza, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) resmi internet sitesinde canlı sohbet odasına konuk olarak katılımcıların sorularını yanıtladı.

Brezilyalı oyuncu, Fenerbahçe ve Türkiye hakkındaki görüşlerini dile getirirken, yeni sezonda Avrupa'da başarılı olmaları için transferin şart olduğunu söyledi.

Devler Ligi'nde karşılaştıkları rakiplere göre Fenerbahçe'nin kadrosunun daha dar olduğunu ifade eden Deivid, "4 ya da 5 oyuncu transfer edersek gücümüz artar. Bu da ideal olur. Üst düzey oyunculara ihtiyacımız var. Chelsea'nin yedek kulübesine baktığınızda Shevchenko, Alex, Anelka, Malouda ve Belletti'yi görüyorsunuz. Biri çıkıyor, diğeri giriyor ve takımda düzey hep aynı kalıyor. Biz bu anlamda güçlükler yaşıyoruz. Şampiyonlar Ligi'ni kazanmanız için çok iyi oyunculardan kurulu geniş bir kadromuzun olması lazım. Sadece 11 iyi oyuncu yetmez" diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon elde edilen başarıyı Zico'nun ve takımın iskeletinin korunmasına bağlayan Deivid, ligde de Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansının çok fazla olduğunu ifade etti.

Deivid, 3 hafta içinde oynayacakları maçların sonuçlarının kaderlerini belirleyeceğini ifade ederek, "Konsantre ve dikkatli olmalıyız" diye konuştu.

"RONALDO'YU İSTERİM"

Brezilyalı oyuncu, bir futbolseverin "Fenerbahçe'de hangi oyuncuyu görmek isterdiniz?" sorusuna, "Bence Ronaldo. O bir fenomen. Barcelona'da forma giydiği dönemden bu yana onu takip ediyorum. Tarzına hayranım" diye cevap verdi.

Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon 5 gole imza atan Deivid, en çok 1-0 kazandıkları Inter maçındaki golünü beğendiğini söyledi. Deivid, Devler Ligi'nde bu sezon favorisinin de Barcelona olduğunu söyledi.

"GEÇEN SENE UYUM SORUNU YAŞADIM"

Geçen yıl adaptasyon süreci geçirdiği için iyi bir performans sergileyemediğini belirten Brezilyalı oyuncu, "Portekiz'den gelmiştim ve yeni takım arkadaşlarımla sezon öncesi hazırlıklarına katılamamıştım. Dolayısıyla teknik ve özellikle de taktik olarak kaçırdıklarımı yakalayamamıştım. Kimi futbolcular hemen adapte olur. Ben biraz zamana ihtiyaç duydum" diye konuştu.

Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda rakipler için çok zorlu bir atmosfer olduğunu dile getiren Deivid, "Brezilya'da büyük takımlarda oynadım. Mesela Corinthias taraftarı da inanılmazdır. Ancak Fenerbahçe taraftarıyla karşılaştırılabilecek başka bir taraftar grubu görmüyorum. Gerçekten çok özel bir şey" dedi.

Fenerbahçe'de forma giymekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Deivid, sarı-lacivertli takımının oyun tarzını Avrupa ve Brezilya futbolunun karışımı olarak nitelendirdi.

Türk futbolunun büyük bir atılım içerisinde bulunduğunu vurgulayan Fenerbahçeli oyuncu, "Türkler Avrupa'yı daha çok düşünmeye ihtiyaç duyuyor. Uluslararası alanda başarılar elde etmeliler. Türkiye hızla gelişen bir yer. İngiltere, İspanya, İtalya ya da Almanya gibi bir futbol merkezi olmak için her şeye sahip. İnsanlar çok tutkulu. Altyapı olanakları da harika. Fenerbahçe gibi kulüpler, biz futbolculara çalışmalarımızı yapmak ve futbol oynamak için tüm imkanları sağlıyor" dedi.

Deivid: Başarı için transfer gerekli
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-