GENCFAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GENCFAN

gncfn hortlayabilen site............

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

10 Bin Metre'de Türk rüzgarı

YazarMesaj
Görkem
Admin
Admin
Görkem

10 Bin Metre'de Türk rüzgarı Empty
MesajKonu: 10 Bin Metre'de Türk rüzgarı   10 Bin Metre'de Türk rüzgarı EmptyPaz Nis. 13 2008, 10:54

12. Avrupa Kupası 10 Bin Metre Yarışlar'ında erkeklerde Selim Bayrak, bayanlarda ise Elvan Abeylegesse birinci oldu.
Atletizmde 12. Avrupa Kupası 10 Bin Metre Yarışları'nda, erkeklerde ve bayanlarda Türk sporcular birinciliği kazandı.

ENKA Sadi Gülçelik Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen yarışlarda, bayanlarda piste çıkan Türk sporcu Elven Abeylegesse, 31.36.33'lük derecesiyle birinci oldu.

Daha önce Pekin Olimpiyatları'na katılmayı garantileyen Abeylegesse'nin ardından, Hollanda'dan Lornah Kiplagat, 31.53.72'lik derecesiyle ikinciliği, yine Hollanda'dan Hilda Kibet ise 32.05.49'luk derecesiyle üçüncülüğü aldı.

Yarış sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Abeylegesse, birinci olduğu için büyük bir mutluluk yaşadığını belirterek, ''Kazanmak için hazırlanmıştım. Kendi evimde yarıştım. Olimpiyatlarda hedefim altın madalya'' dedi.

Bu arada organizasyonda takım olarak bayanlarda 2 ülke yarışırken, Belarus birinciliği, Türkiye de ikinciliği elde etti.

SELİM BAYRAK TÜRKİYE REKORU KIRDI
Erkeklerde birinci olan Selim Bayrak, 27.47.75'lik derecesiyle aynı zamanda yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu. Bayrak, 28.19.77'lik Zeki Öztürk'e ait Türkiye rekorunu geliştirerek rekora ulaştı.

Yarışta Selim Bayrak'ın ardından İspanyol Carles Castillejo, 28.07.55 ile ikinciliği, Rus Oleg Kulkov da 28.48.55 ile üçüncülüğü aldı. Bayrak, elde ettiği başarıyla Türkiye'yi olimpiyatlarda temsil etme hakkını kazandı.

Türkiye'ye erkeklerde birinciliği getiren Selim Bayrak, yarış sonrası yaptığı açıklamada, çok çalıştığını ifade ederek, ''Birincilik benim için moral oldu. Bundan daha iyi koşabilirim. Çok çalıştığım için bu sonucu elde ettim. Olimpiyatlarda inşallah madalya getiririm'' diye konuştu.

Erkeklerde takım sıralamasında Rusya 1., İspanya 2. ve İtalya 3. olurken, Türkiye ise dördüncülüğü elde etti.

10 Bin Metre'de Türk rüzgarı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-